Міф про бетонні сходи

20-wooden-helicalЧасто існує думка, що сходи з бетонною основою міцніше, дешевше і вже точно не буде скрипіти. Спробуємо конструктивно розповісти про переваги і недоліки такої конструкції сходів.

Спочатку розвіємо ілюзії з приводу загального переконання. Міцність сходів залежить від того, який матеріал використаний при виготовленні. Наприклад, у Львові використовується масив дуба, рідше модрина і вельми економічний і недовговічний матеріал — сосна. Іноді може використовуватися екзотика: тік бірманський, іпе, сукупіра, горіх і т.д., але ціна таких сходів підходить лише для дуже вимогливих покупців, так і вельми популярний класичний дизайн сходів не завжди сумісний з такими породами дерева.

Також міцність сходів залежить від якості з’єднань (вони ж згодом і скриплять), а також від якості виготовлення елементів сходів. Скрипи виникають від нетривкого з’єднання різних поверхонь.

На бетонній основі скрип може спровокувати дешевий клей, яким приклеєна фанера або сходинка. Згодом, при навіть незначному всиханні сходинок, виникає сильне напруження в місцях примикання площини ступені до фанери або бетону. Якщо клей не володіє еластичними властивостями або вони занадто слабо виражені, сходинка просто «відклеюється» від поверхні, де і виникає всім неприємний скрип. До речі, ціна дешевого і дорогого клею може відрізнятися в 10 разів! Вартість силанового клею близько 2 500 за 5 літрову банку! Є досить дорогим задоволенням для скептиків, але надійне і необхідне для професіоналів!

Ще одна причина скрипу — неякісна підгонка деталей сходів. Так, наприклад, в місцях з’єднання сходинок і заставок згодом також може виникнути щілина, а якщо елементи сходів робляться «на коліні», на об’єкті, з куплених в Епіцентрі дерев’яних щитів, нехай навіть і дубових, то при такій «ручний» підгонці із застосуванням ручного інструменту вже при складанні існують зазори, які з часом стають більші і починають скрипіти! Обробка деталей в умовах майстерні забезпечує абсолютно іншу якість, а також правильно склеєний, відібраний і витриманий матеріал не буде давати ні тріщин, ні усадки.

І найважливіше — це ціна! Ціна сходів по бетону може бути набагато дорожче, ніж повністю з дерева, тому що виконувані роботи на бетонній основі під сходи коштують більше, а також додається фанера (OSB), дорогий клей, а віднімаються з вартості всього лише боковини (тятиви або косоури).

Часто дизайн бетонних сходів передбачає бічне зашиття, примикання ступенів до стіни також потрібно обшити деревом, інакше після першого ж вологого прибирання стіни втратять первісний вид. Ось і задайте справедливе запитання, а чому ж тоді ціна на сходи по бетону повинна бути менше, ніж просто повністю з дерева? … Адже ми не врахували вартість бетону (або металу).

Сходи по бетону — це красиве, гідне дизайнерське рішення. Тому, якщо ви все ж вибрали варіант виготовлення сходів по бетону, не економте на матеріалах, забезпечте собі і Вашим близьким красу, комфорт і затишок благородних, якісних сходів, виготовлених тими, хто роками відточував свою майстерність і здатний забезпечити професійне виготовлення і монтаж сходів з бетону.