Звідки з’являються сходи і яка їхня ціна?

Все виготовлення сходів можна розділити на основні етапи:
  1. Зняття усіх розмірів;
  2. Матеріали;
  3. Процес виготовлення сходів;
  4. Встановлення сходів;
  5. Ціна.
space-planning1. Зняття усіх розмірів

Усе починається з зустрічі з Вами у місці де мають стояти сходи. Найскладнішим у цьому етапі це розрахувати той тип і модель сходів, який Вам найбільш довподоби і вмістити східці саме там де Ви цього хочете. Також, Ви отримаєте експертну оцінку та консультації по питанню Ваших майбутніх сході. Знімаються мірки приміщення, розраховується оптимальний хід(крок); враховується майбутнє(існуюче) покриття підлоги(ламінат, плитка), так щоб при завершені робіт Вам було зручно ставати на першу сходинку і сходити з останньої. Однозначно, ми порадимо який варіант сходів буде найоптимальніший по ціні, та найкраще підійде до Вашого інтер’єру. Якщо у Вас вже залиті бетонні сходи, чи готовий металевий каркас — то ми розрахуємо, як найкраще обшити їх деревиною.

2. Матеріали space-planning

Маючи усі необхідні розміри та узгодивши з Вами модель, колір, та яке дерево будемо використовувати, робимо розрахунки по затратності матеріалу. Основний матеріал це деревина. Ми дуже гнучкі і можемо виготовити сходи з Вагошо матеріалу, це неабияк здешевить Вам ціну сходів. Ми закуповуємо деревину тільки у перевірених місцях збуту, тому можемо Вам гарантувати якість виготовленого виробу. Ми не сушимо деревину, ми не займаємось комерційними оборотами. Ми невеличка майстерня, яка зосереджена на якості та творчості виробництва від зустрічі з Вами до встановлення.

Отож, у ціну сходів входить Вартість дерева, та його доставка(Тенденція: чим далі від міста подавець деревини тим вона якісніша);

1429607459-7984-11111111111111111111111111Також в ціну враховується розхідний матеріал, такий як: клей, шурупи, інший вид крипіжу, наждачний папір, та дріб’язок. Щоб купити дерево(приїхати, відібрати краще, завантажити, привезти, розвантажити) та розхідний матеріал іде цілий робочий день.

3. Виготовлення

Це найдовший і найбільший етап.

 4-elitech-skameyka3.1. Дошки кубікуються та розпускаються. Дошки вимірюють та розмічають, як їх найоптимальніше розрізати(розпустити). Тобто, велика кількість важких дошок не одноразово перекладається з купи на купу і розраховуються розміри майбутніх заготовок, ще й так щоб відкинути усі дефекти деревини(суки, хробаки, тріщини, короби). Два досвідчені майстри тратять на таку процедуру повний робочий день.

Зверніть увагу, що при кубікуванні на заготовки з хорошої дошки відрізається дефектні ділянки (обзол, зруби, тріщини, гниль, хробачливі ділянки), що становлять 35 – 30 %. Чим гірша якість дошки тим більше відходів.

 4-elitech-skameyka3.2. Підгонка заготовок. Усі розпущені дошки базуються і розкраюються з оптимальним запасом розміру на кінцеву деталь сходів(сходинка, опора, балясина, заставка, поруччя, декоративні планки, тощо.); проходять через рейсмусний станок, після чого базово обробляються на шліфувальному станку.

4-elitech-skameyka3.3. Проклейка. Склеювання один з важливих процесів у виготовленні сходів. Потрібно набирати із заготовок площини(в основному на сходинки, боковини) та об’єми(опори, балясини). При наборі заготовок для склеювання враховується багато параметрів: напрям росту волокна, тон(колір) деревини, осердя чи окраїна порізу, в стик площину, фігурне з’єднання та ін, що також займає багато часу.

 3.4. Обробка після проклейки. Після склеювання заготовки знову проходять етап, який описаний вище: “підгонка заготовок”. Після чого заготовки кантують(обрізають по довжинах) та фрезерують(закруглення кутів, надання фрези краям, інші фігури). Далі, більш детальне шліфування.

Зверніть Увагу. Різні фігурні речі вирізаються з цільної прямої форми, що виникла в наслідок склеювання. Тобто, якщо Ви хочете закруглені сходинки, то оця закругленість є наслідком вирізування дуги  з квадратної площини.

Окремо варто зауважити, що багато часу займає точіння та виготовлення балясин, оскільки сама деталь є меншою відносно сходинок і несе на собі багатий набір візерунків. Іноді виготовлення квадратної балясини особливої форми приводить більші затрати часу ніж токарно-фігурна їх обробка. Також, зверніть увагу, що в конструкції сходів є довгі деталі, такі як поруччя, боковини, несучі частини. Обробка та склеювання довгих(громіздких деталей) несе за собою складний поцес їх виготовлення.

IMG_20160722_194906У більшості випадків, якщо конструкція сходів складна і вимагається певний колір сходів майстер привозить чорнові сходи на об’єкт, збирає їх, підганняє, розбирає, і забирає для проведення наступних етапів виробництва.

3.5. Підготовка та фарбування, лакування(схоже на підготовку до покраски автомобіля). Кожна деталь уважно проходить по декілька раз через руки майстра.

  • На цьому етапі усуваються усі незначні, дрібні недоліки, іде мініатюрне шпаклювання, та детальне шліфування.
  • Далі, ґрунтування. Перший шар яким покриваються сходи, це спеціальна ґрунтовка, яка піднімає ворс деревини і утверджує поверхню. Після цього всі деталі знову уважно перетираються губкою та повстьовою(войлок) тканиною.
  • Надання деревині тону (кольору). Будь-який колір чи тон, що забажаєте ми в змозі виконати. Кольорів та відтінків тисячі, та якщо їх помножити на текстуру і відтінок самого дерева то це відкриває перед Вами неабиякий спектр творчості.
  • Подвійний шар лаку. Двох шарів достатньо, але на Ваші побажання ми завжди схильні. Матеріалів для захисного покриття також на сьогоднішній день безліч: починаючи від хімічної основи до тактильного типу поверхні(матовий, напів матовий, матовий 85%, глянц, пів-глянц та ін.).

4-elitech-skameykaВсі покрівельні роботи виконуються у спеціальному боксі, із захисними засобами, такими як дрібнодисперсні респіратори. Одноразові фільтри респіраторів також входять в ціну розхідних матеріалів.

Зверніть Увагу. Деякі лаки чи фарби висихають більше доби, а то і двох. Тому ідуть покрівельні роботи, висихання, покрівельні роботи і знову висихання і так далі. В деяких випадках це може займати до тижня робочого часу.

4. Встановлення сходів

Після покрівельних робіт деталі з яких будуть складені Ваші майбутні сходи впаковуються у захисну плівку та пінополіперольні листи, щоб доставка була безпечною та не зіпсувала вигляд та покриття.

IMG_20160817_140052Зазвичай монтування сходів займає від 5 і більше робочих днів, знову ж це таки відносно. При монтуванні сходів у майстрів є лише дві основні вимог: стала, комфортна плюсова температура( 16 — 21 °С), та нормальний рівень вологості ( 40 — 65 % ). Це пов’язано із матеріалом, з яким ми працюємо  ̶  деревиною, та тим що майстри теж люди. Так, поклеєна, суха(7 років природнього сушіння) деревина майже не чутлива до вологості та тут ключове слово “майже”.  Адже деревина здатна вбирати та віддавати вологу весь час свого існування.

При обшиванні бетонних сходів, ми стикаємось зазвичай з нерівностями, які також ускладнюють процес монтування. Тобто потрібно буде усувати перфоратором усі нерівності, що також впливає на час монтажу та вартість сходів.

Основною проблемою при обшивці металевих конструкцій сходів це не точності з’єднання, та слабкість самої конструкції. В подальшому це може привести до репіння, оскільки деревина не абияк навантажує конструкцію. Звісно ж ми до такого не доводимо, попередньо укріпивши конструкцію, або приймаємо інші інженерні рішення.

Останній етап це фотосесія. Якщо Ви не проти, ми залишаємо собі на згадку фото нашого творіння, ну і щоб іншим показати.

5.Ціна

Ціна залежить від сотні чинників, більшість яких у загальному описані вище. Коли ми вираховуємо ціну Ваших сходів, то враховуємо усі фактори, тому у нас це виходить дешево. Ми не закруглюємо вартості на кожному етапі. У нас усю роботу виконують два майстри, це не аби-яка перевага над конвеєрним виробництвом в плані якості.

Ми моніторимо роботу та ціни наших конкурентів – у нас не дорого, і не дешево, за те якість краща.

На завершення хочемо сказати, що кожні сходи є індивідуальною роботою, бо в кожного різні розміри будинку, кожен хоче чогось особливого. Це призводить до різних змін і складнощів у виробництві, в наслідок  ̶  ми не можемо Вам по телефону сказати ціну.